Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

MIĘDZYZDROJE

Miasto jest położone między szeroką plażą z wybrzeżem klifowym oraz lasami Wolińskiego Parku Narodowego. Otaczający Międzyzdroje Park Narodowy oferuje unikalny krajobraz a samo miasto kulturę i atrakcje turystyczne. Prawdopodobnie dlatego Perła Bałtyku jest odwiedzana przez setki turystów każdego lata.

 


Międzyzdroje są idealnym miejscem do wypoczynku, jeśli oprócz plażowania, szukasz dużej dawki rozrywek, lubisz być w centrum wydarzeń - tam gdzie jest gwar i dużo ludzi. Z drugiej strony jednak niesamowita sceneria przyrodnicza dookoła Międzyzdrojów sprawia, że wystarczy odejść parę kroków od centrum , żeby znaleźć się w miejscach cichych i niemal dziewiczych, takich jak nadmorski klif leżący na wschód od mola, albo prastara bukowa puszcza, porastająca wzgórza dookoła miasta tak zwane moreny polodowcowe. 

 

   

 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Podczas pobytu w Międzyzdrojach konieczne jest zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego oraz pokazowego rezerwatu żubrów, oddalonego tylko o 1,5 km od centrum miasta. Niewątpliwą atrakcją jest odbywający się w lipcu coroczny Wakacyjny Festiwal Gwiazd, przy okazji którego artyści pozostawiają na chodniku odlane w brązie odciski swoich dłoni. Przy promenadzie znajduje się Gabinet Figur Woskowych, w którym przeważają gwiazdy polskiego kina.

 

 

Miasto można zwiedzić korzystajac z "Retro Ciuchci" a do pobliskiego niemieckiego miasteczka Ahlbeck wybrać się w rejs statkiem wycieczkowym. Z przystani na końcu molo kursuje także "piracki" okręt na którym można wybrać się na morską wycieczkę.